JY-10HST multihead weigher - Кина Jingyi Интелигентни Машини

JY-10HST multihead weigher

Краток опис:

JY-10HST multihead weigher Main Features 1) The most efficient and accurate weight calculation by computer. 2) Circle dump avoid materials drops together to avoid break and pile up 3) 10.1 inch touch screen with multiple languages. 4) Adjustable backlight control for vision protection 5) Compatible with single packaging machine for automatic weighing. 6) Instant hopper vibration index for better control. 7) 50 preset programs for multiple tasks. 8) Individual setting linear vibration amplitu...


 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  JY-10HST multihead weigher

  图片 1

  главни карактеристики

  1) најефикасен и точна пресметка на тежината преку компјутер.

  2) Круг депонија избегне материјали капки заедно за да се избегне пауза и се таложат

  3) 10,1 инчен екран на допир со повеќе јазици.

  4) Прилагодлив контрола на осветлување за заштита на видот

  5) Компатибилен со едно пакување машина за автоматско мерење.

  6) Инстант бункер индекс вибрации за подобра контрола.

  7) 50 меморирани програми за повеќе задачи.

  8) Индивидуални поставување амплитуда линеарна вибрации

  9) templated мотор, лесен за расклопување

  10) донесува најновите CAN BUS електроника и DSP технологија, секој главен уред со модуларен систем за контрола на

  11) Со CE сертификат.

  Користете опсег Храна: Снек, бонбони, шеќер, грав, чипс, храна за домашни миленици Не храна: мали шрафови, копчиња, нокти, играчки
  Тежина опсег: 8G пара-1500g / депонија
  максимална брзина 60bags / min
  точноста на тежината ± 1g
  корпи 10pc 1.5L со тежина од кофи
  работат јазик Англиски, полски, Франција, Шпанија, Унгарија, Германија, Финска ?.
  Возење По чекор мотор
  моќ 1500W
  Напон 110V, 220V, 50 / 60Hz
  Нето тежина / бруто тежина 260kg / 330kg
  големината машина 95x95x100cm
  големина на пакување 108X108X120cm

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Online Chat !